SİVAS YAVRU KANGAL KÖPEK YAVRUSU ÜRETİM ÇİFTLİĞİ

Sivas yavru kangal köpek üretim çiftliği Sivas'tan Tüm TÜRKİYE,ye yavru kangal satışı yapmatadır.

YAVRU KANGAL YURTDIŞI ÇIKIŞ İŞLEMLERİ

Hava yolu ile çıkaracaksanız aşağıda belirtmiş olduğumuz yolu izlemelisiniz.
Yurt dışına çıkarma işlemleri götüreceğiniz ülke kanunlarına göre değişiklik göstermektedir.

Standart olarak köpeğin yurt dışına çıkış için istenen belgeler ve diğer olması gerekenler aşağıda maddeler halinde verilmiştir. 
 a)      Köpeğin aşı karnesi yani sağlık karnesi olmalı ve gerekli olan aşılarının yapılmış olması gerekmektedir.
b)      Köpeğin sağlıklı olduğuna dair veterinerden yazı alınmalı.
c)      Köpeğinize çip takılmış olmalı ve bilgilerini yanınızda bulundurmalısınız.
d)      Köpeğin uçakta içinde duracağı bir kafes, boyut olarak geniş olmalı içersinde hareket edebilsin.
e)      Meşe Şaadetnamesi ; bağlı bulunduğunuz ilçenin veternerinden alınan bir belgedir. Son altı ay boyunca o bölgede kuduz vakası görülmediğine dair bir yazıdır.
 
Bu gerekli olan evrakları tamamladıktan sonra gideceğiniz hava yolu şirketiyle iletişime geçin aktarma olup olmadığı veyada köpeğinizi indiğinizde nerden teslim alacağınızı öğrenin. Özellikle THY kargosu canlı hayvan taşımaktadır ki oradanda gerekli bilgi alabilirsiniz.
 
Bunların yanında bazı ülkeler farklı prosedür uygulayabilmektedir. Yola çıkmadan gideceğiniz ülkeden bilgi almanızda fayda vardır.
Çiftliğimizden alabileceğiniz  evraklar: Kangal köpeği kimlik kartı (yani aşı karnesi veteriner hekim onaylı) ve Altınkangal köpek çiftliğinin vermiş oluğu kangal köpeği kimlik kartı.

Avrupa Birliği ülkelerine seyahat edecek dostlarınız için gerekli işlemler;

*Avrupa Parlamentosu ve Avrupa Birliği Konseyinin 26.05.2003 tarihli 998/2003 sayılı düzenlemesiyle pet hayvanlarının ticari olmayan hareketlerine sınırlama getirilmiştir.Bu düzenlemeleri kabul eden ülkelere yapacağınız seyahatlerde dostlarınızla ilgili yapılacak işlemler aşağıda sırasıyla belirtilmiştir.

*Pet mikroçip ile kimliklendirilmiş olmalıdır.

*Kuduz aşısı yapılmış olmalıdır.

*Tüm aşıların yapılmış olduğunu belirten,kimlik ve mikroçip bilgilerinin bulunduğu karnesi olmalıdır.

*Kuduz titrasyon testi yaptırılmalıdır.

*Kuduz titrasyon testi için petiniziden alınacak olan kan örneği Avrupa Komisyonu tarafından yetkilendirilmiş olan Türkiye'deki tek laboratuar olan Ankara Etlik Merkez Veteriner Kontrol ve Araştırma Enstitüsü Müdürlüğüne gönderilecektir.Bu işlemlerde en az bir ay önce petiniz aşılanmış olmalıdır. Kan örneği , kanı alan veteriner hekiminiz tarafından hazırlanacak olan diğer belgelerle Enstitüye gönderilir. Sonuç 2 hafta içinde gönderilmektedir.

*Bu test AB tarafından yapılması zorunlu ilan edilen bir uygulamadır.AB üye ülkelerine giriş yapacak pet hayvanları ülkelerinden hareket etmelerinden en geç 3 ay öncesine kadar antikor titrelerini belgelendirmelidirler.

*Veteriner Hekimiz tarafından Sağlık Sertifikası hazırlanmalıdır.

*Bağlı olduğunuz Belediye Veteriner İşleri Müdürlüğünden " Menşei Şahadetnamesi" almanız gerekmektedir.

*Bu belgeleri tamamladıktan sonra Tarım İlçe- İl Müdürlüğü'ne başvurularak Uluslararası Sağlık Sertifikası alınır.

*Yurt içi uçak seyahatlerinizde her havayolunun kendi prosedürü vardır. Belirli kilodaki hayvanlarınızı kabin içinde taşıyabildiğiniz gibi kilo sınırını aşan petleriniz özel kargo bölümünde taşınmaktadır.

*Yine yurt içi seyahatlerinizde de petinizin kuduz hastalığına karşı aşılanmış olduğuna dair karneniz yanınızda olmalıdır.

*Yolculuklarda strese giren ve rahatsız olan petlerinize sağlık açısından bir sakıncası yoksa sakinleştirici ürünler Veteriner Hekiminizin tavsiye ettiği şekilde uygulanabilmektedir. Bu tarz ilaçların uygulanmasında Veteriner Hekiminizin belirlediği uygulama yolu ve dozajını asla değiştirmemelisiniz.

Anket
BEĞENİYORMUSUNUZ
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam24
Toplam Ziyaret357165