SİVAS YAVRU KANGAL KÖPEK YAVRUSU ÜRETİM ÇİFTLİĞİ

Sivas yavru kangal köpek üretim çiftliği Sivas'tan Tüm TÜRKİYE,ye yavru kangal satışı yapmatadır.

DAMIZLIK KANGAL SEÇİMİ

ERKEK DİŞİ VE DAMIZLIK KANGALARIN SEÇİMİ;

Damızlık ayıboğan kangal seçimi:

Ayıboğan damızlık kangal köpekleri  çok korkunç bir yapıya sahipler. Damızlık kangal seçim yaparken ayıboğan cinsi kangallar ilk hetakta seçilmeli çünkü ayıboğan cinsi damızlık kangallar diğer ırklara göre daha çok iri yapıya sahipler.

Dişi damızlık kangal köpek seçimi:

    Dişi damızlık kangal köpek seçerken öncelikle kangal ırkının üstün vasıflarını taşımasına dikkat edilmelidir, vucut normal gelişimini tamamlamış ve sağlıklı olmalı kafa yapısı iri ve karabaş olmalı, vucut kare şeklinde orantılı olmalı, meme uçları düzgün ve sağlıklı görünmeli, kör olmamasına dikkat edilmeli.

    Her nekadar erkek genleri ağırlıklı olsada dişilerinde yavrunun genlerini etkilemektedir. Bu yüzden dişiler sağlıklı ve iri olmalıki yavrulara iyi bakabilsin ve türünü ilerki nesillere taşısın, iri ve sağlıklı olan bir dişi kangal bünyesi güçlü olduğundan hem gebelik dönemi hemde doğumdan sonra yavruların gelişimi için çok önemlidir.

   Kalıtsal hastalık sakatlık ve şekil bozuklukları bulunmamasına dikkat edilmeli. Bunların yanında ırkı özellikleri iyi huylu zeki kangalların seçilmesi yavrularında aynı özellikte olması için gereklidir.

   Erkek damızlık kangal köpek seçimi:

   Erkek damızlık kangal seçerken hemde ırk özelliklerini hem fiziki özellikleri taşıması önemlidir. Soy kütüğü takibi olan kangallar ırkı özelliklerini taşıyan ileriki nesillere taşıyabilmektedir. Erkek kangal köpeklerinde fizik olarak sakatlık ve kalıcı hastalık taşımamasına çok dikkat edilmeli.

    Damızlık dişi ve erkek  olarak seçilecek kangalların ırkının en iyi örneklerini taşımasına dikkat edilmelidir.


Ayıboğan damızlık kangal seçimi

Sayfa aramaları: Damızlık kangal, damızlık erkek kangal seçimi, damızlık dişi kangal seçimi, damızlık kangal köpeği, damızlık kangallar, Ayıboğan kangal seçimiAnket
BEĞENİYORMUSUNUZ
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam24
Toplam Ziyaret357165