Damızlık Kangal Köpekleri
logo

Sivas Altınyayla’da doğdum ve kangal merakım 16 yaşımda başlamıştır. Koyun sürülerimiz kurtlar tarafından kapılmaktaydı. 3 yavru kangal aldıktan sonra onların eğitilmesi ve sürünün içinde kurtları ve sürüyü tanıması çok önemliydi. Kangalın ırkından gelen sürü sevdası alışmalarında çok büyük önlem taşımaktadır ve bu kangal köpeklerinin eğitilmesinde çok büyük başarılar elde ettim ve bu kangal sevdam çok hızlı bir şekilde hayatımı etkiledi. Sonrasında çiftlik açmaya karar verdim ve siz kangal sevenlerine tanıtmak için çalıştım.

İletişim Bilgilerimiz

0545 327 48 87

0545 327 48 87

haskangallar@gmail.com

haskangallar@gmail.com

Kangal Üretim Çiftliği Altınyayla / Sivas

Pzt - Pzr, 08:00 - 22:00Damızlık Kangal Köpekleri

Damızlık Kangal Köpekleri

Satılık damızlık kangal köpekleri damızlık erkek ve dişi kangal köpek fiyatları. Damızlık kangal köpeklerinin vücut ve fizik ölçüleri damızlık kangalların hakkında merak ettiklerinizi bu sayfada bulabilirsiniz. En güzel damızlık kangal köpek resimleri ve vücut yapıları.Damızlık kurtboğan kangal köpeği tanıtımı ve ırk özelliği, Kurtboğan kangallarda olması gereken özellikler aşağıda yer almaktadır.

1. Kurtboğan kangalın arka ayaklarının birinde çift tırnak yani makbuz olmalıdır.

2. Kurtboğan kangal köpeğinin boy yüksekliği 80 ile 85 cm den yüksek olmamalı.

3. Ayak kemik yapılası düzgün ve tavşan ayalı olup doğaya uyum sağlamalı.

4. Hızlı koşan zeki ve çevik köpekler kurtboğan kangallardır.

5. Sezileri çok kuvvetli olup burun kokusunu çok çabuk olan kangallar kurtçul kangallardır.Damızlık kangalların tüyü çok güzel olur ve damızlık kangallarda dikkat edilecek hususlardan ilk başta gelen kangalın kemik yapısıdır. Damızlık bir kangal köpeğinin kafa kemik yapısı düz olur girinti ve çıkıntı olmaz asla eğri olmaz. Damızlık ve damızlık adayı olan kangallara baktığınızda kemik yapıları fizik yapıları çok düzgün kangallardan seçilmeli. Kemik yapısı kemikleri düzgün olan bir kangalın ayaklarında eğiklik ve çaplık olmaz. Yani damızlık kangal seçilirken ilk  bakılması gereken kemik yapısıdır.Damızlık ayıboğan kangal köpeklerini daha yakından tanıyalım. Ayıboğan kangal köpek tanıtımı özellikleri ve görevleri nelerdir.

1. Ayıboğan kangal köpeğinin vücut yapısı çok iri ve kangal köpeklerinin içinde en korkunç vücut yapısına sahip olan ayıboğan cinsi kangal köpekleridir.

2. Ayıboğan kangal köpekleri insanlara karşı saldırgan köpeklerdir.

3. Ayıboğan kangal köpeklerinin en etkili olduğu alanlardan bir tanesi bekçi köpeği korkunç ve ürpertici bir yapıya sahip olduğu için bekçi köpeği olarak kullanılmasında fayda vardır.

4. Ayıboğan kangal köpeklerine ayıboğan isminin verilme sebebi güçlü heybetli çok iri olmasından dolayı ayıboğan ismi verilmiştir.Sırada şimdi panter damızlık kangal köpekleri tanıtımı ve ırk özellikleri hakkında tüm merak ettikleriniz. Panter kangal köpekleri nasıl olur vücut yapıları hakkında bilgiler.

1. Panter damızlık kangal köpekleri orijinal kangal değildir panter kangal köpek cinsleri kırma kangallardır.

2. Kangal kırması olan köpekler panter cinsi köpekler orijinal kangal köpekleri kesiklikle insanlara karşı adaçıl değil tam tersi daha uysal köpeklerdir. Orijinal kangallar asla insanlara saldırmazlar.

3. Panter kangal köpeklerine baktığınızda vücutlarında kesin beyazlık alalık görebilirsiniz. Ama kangal köpeklerinin aslına ve özüne baktığınızda asla alalık yoktur.

4. Günümüzde şuan kangalların geneli bakıp da kıyaslama yaptığımızda gerçek safkan Sivas kangalının vücut yapısı ve rengi beyaz yani boz karabaştır. Ama panter ırkı kangallara baktığımızda daha çok az sayıları var. Bunun sebebi de kırma köpek oldukları içindir.Damızlık kangal köpekleri üçe ayrılır, Ayıboğan, kurtboğan ve domuz boğan damızlık kangal köpekleridir. Domuz boğan damızlık kangallar hakkında pratik bilgiler ve özellikleri hakkında yorum yapacağım.

1. Domuzlar günümüzde git giden çok aşırı çoğalan ve köylüye ve çiftçiye zarar veren bir hayvandır. Domuzlarla baş eden mücadeleyi kazan tek köpek kangaldır.

2. Damızlık kangal köpekleri domuzlara karşı üstünlüğü sağlamış ve kendini kanıtlamış köpeklerdir kangallar. Bu sebepten dolayı domuzlara karşı en iyi silah yetişin damızlık kangal köpekleridir.

3. Domuzların kolayını aldı kangallar artık her gün bir tane domuz öldürüyor kangallar. Domuzların arka ayak sinirlerini parçalayarak domuzları etkisiz hale getiriyorlar.

4. Bir Tane domuzu öldürmesi için kaç tane kangal köpeği olmalı ? 2 tane kangal köpeği bir domuza karşı üstünlük sağlar.En iyi 10 tane damızlık kangal köpekleri resimleri ve tanıtımı. Damızlık kangalları hakkında her şey burada. Damızlık kangalların görevleri ve olması gereken özellikleri.

1. Safkan ırkı bozulmamış kırılmamış orijinal ırkı taşıması

2. Dişi ve erkek damızlık kangalların 6 parmak olması.

3. Sivas damızlık kangalların tüy renklerinin kangal koyununun tüy rengiyle aynı olması kangal köpeğinin orijinalliğinin en büyük özelliklerinden birisidir.

4. Damızlık kangallar tüm verilen görevleri başarıyla tamamlamış kangallardan damızlık kangal köpek seçilmeli.Neden damızlık kangallar bizim ve çiftliğimiz için önemli yavru satışlarında yavruların kaliteli ve güzel olması damızlık kangal köpeklerine bağlıdır. Çiftlikteki damızlık kangal köpeklerimiz ne kadar kaliteli ve safkan olurlarsa üretmiş olduğunuz yavru kangallarda o kadar kaliteli olur. En önemli kangal köpekleri damızlık köpeklerdir.