Kangal Nasıl Alınır
logo

Sivas Altınyayla’da doğdum ve kangal merakım 16 yaşımda başlamıştır. Koyun sürülerimiz kurtlar tarafından kapılmaktaydı. 3 yavru kangal aldıktan sonra onların eğitilmesi ve sürünün içinde kurtları ve sürüyü tanıması çok önemliydi. Kangalın ırkından gelen sürü sevdası alışmalarında çok büyük önlem taşımaktadır ve bu kangal köpeklerinin eğitilmesinde çok büyük başarılar elde ettim ve bu kangal sevdam çok hızlı bir şekilde hayatımı etkiledi. Sonrasında çiftlik açmaya karar verdim ve siz kangal sevenlerine tanıtmak için çalıştım.

İletişim Bilgilerimiz

0545 327 48 87

0545 327 48 87

haskangallar@gmail.com

haskangallar@gmail.com

Kangal Üretim Çiftliği Altınyayla / Sivas

Pzt - Pzr, 08:00 - 22:00Kangal Nasıl Alınır

Kangal Nasıl Alınır

Kangal yavrusu nerden alınır? ORJİNAL kangal Sivas'ın kangal ilçesi yani kangal köpeğinin ana vatanı kangal ilçesinden alınmalıdır.
Günümüzde birçok kangal köpek satanlar var bu nedenden dolayı kangal yavrusu alırken çok dikkat edilmeli ırkı ve safkanlığı bozulmamış kangal köpeklerinden yavru sahiplenilmelidir. Sivas kangal ilçesindeki kangal köpeklerinin ırkları bozulmamış safkan özelliğini kaybetmemiş ve doğal hava ve iklim şartlarında yetişmektedirler. ORJİNAL Sivas kangalı nerden alınır? kangal almak için ilk tercih Sivas'ın kangal ilçesi olması gereklidir. Bunun en önemli nedeni gitmiş olduğu bölgenin iklim ve yaşam koşullarına ayak uydurması olarak görülür. Ucuz kangal yavrularını zorda kalmadıkça almayınız. Kangal yavrusu sahiplenmeden önce kesinlikle alacağınız kangal yavrularının anne ve babasına bakılmalıdır.  

Kangal yavrusu edinirken dikkat edilmesi gerekenler

Kangal edinirken, alacağımız yer oldukça önemli tanıdığımız bildiğimiz bir kişiden alıyorsak problem yok yalnız internet üzerinden kangal yavrusu alacaksak çok dikkatli olmalıyız. Aldığımız yerin güvenilir biri olmasından emin olmadan almamalıyız. İmkanınız varsa şayet Sivas kangal çiftliğine gidip bizzat yerine giderek oradan almalı şayet ki alacağınız güvenilir bir yer değilse ve kangal köpeklerinden anlamıyorsak yerine gitmemizin de bir yararı olmaz. Onun için bilindik güvenilir bir yerden kangal almanızı öneririz. Kangal yavrusu almadan yani sahiplenmeden önce alacağınız kişi ile ilgili internet ten araştırma yapmanızda büyük yarar vardır.

Kangal edinirken dikkat etmeniz gerekenler öncelikle aldınız en az 2 ay anne sütünü emmiş olması ve en az 2 aylıkken anne sütünden kesilmelidir. İkinci husus kangal sahiplenirken alacağınız yavrunun anne ve babasına bakılmalı anne ve babanın saf özelliklerini taşımalı ve kangalların 2 aylıkken kimliği ve gençlik aşısı ve parazit aşıları yapılmalı. 3. husus çok önemli yavru kangallar için, Kangal yavruları küçükken çok sevimli ve görkemli olurlar bu yüzden safkan olup olmadığını anlamakta zorluk çekebilirsiniz. Kırma bir 4 aylıkken kendini belli etmeye başlar rengi değişir ve fazla gelişmez. Gerçek kangal 4 ile 5 aylıkken safkanlığını belli etmeye başlar ve ırkının temiz olduğunu kanıtlar. Kangal yavruları bulunduğunuz il otogarına kadar çiftliğimiz tarafından gönderilmektedir.

Sizde gerçek ve saf kangal satın alacaksanız doğru adrestesiniz. 
Sivas kangalı yavru Sivas'tan: Sivas panter kangal yetiştirme çiftliğinden alınır.

Kangal köpek nerden alınır; nasıl seçim yapacağınızı bilmiyor musunuz!
Yavru  kangal almak için doğru adrestesiniz.

Kangal köpek çiftliğimizde uzun yıllardır safkan kangal köpek üretim ve satışı yapmaktayız. En kaliteli kangal yavrularını bulabileceğiniz çiftliğimize gelerek alabileceğiniz gibi gönderim ile de sahip olabilirsiniz.

Kangal çiftliğimize gelerek almak isterseniz, bizimle iletişime geçer kangal yavrularımız hakkında ön bilgi alır hazır olan yavrularımızdan seçerek alabilirsiniz. 

Çiftliğimize gelemeyen kangal yavrusu almak isteyenler için ise bulundukları il merkezlerine gönderim yapabilmekteyiz. Yine bizimle iletişime geçerek yavrular hakkında bilgi alır daha sonra istediğiniz yavru kangal köpeğinin rezervesini yaptırır gönderim hakkında tarih aldıktan sonra da yavrunuz bulunduğunuz ile kadar gelir.