Kurtboğan Kangal
logo

Sivas Altınyayla’da doğdum ve kangal merakım 16 yaşımda başlamıştır. Koyun sürülerimiz kurtlar tarafından kapılmaktaydı. 3 yavru kangal aldıktan sonra onların eğitilmesi ve sürünün içinde kurtları ve sürüyü tanıması çok önemliydi. Kangalın ırkından gelen sürü sevdası alışmalarında çok büyük önlem taşımaktadır ve bu kangal köpeklerinin eğitilmesinde çok büyük başarılar elde ettim ve bu kangal sevdam çok hızlı bir şekilde hayatımı etkiledi. Sonrasında çiftlik açmaya karar verdim ve siz kangal sevenlerine tanıtmak için çalıştım.

İletişim Bilgilerimiz

0545 327 48 87

0545 327 48 87

haskangallar@gmail.com

haskangallar@gmail.com

Kangal Üretim Çiftliği Altınyayla / Sivas

Pzt - Pzr, 08:00 - 22:00Kurtboğan Kangal

Kurtboğan Kangal

Satılık kurtboğan dişi kangal köpeği fiyatları ucuz kurtboğan kangal köpekler satışları Altınyayla kangal üretim çiftliğiKurtboğan kangallar hakkında merak ettikleriniz buradan okuyup bilgi edinebilirsiniz. Sizlere kurtboğan kangal fizik özelliklerini ve yapıları hakkında bilgiler vermek istiyorum.Sürüye giden yetişkin kangal köpeklerinde en çok aranan özellikler nelerdir. Dişi kurtçul köpek, Kangal köpeği zaten kurtlara karşı kullanılan en büyük silahlardan birsidir.Kangal köpekleri kurtlara karşı etkili olması ve başarı göstermesi kendi gen özelliklerinde vardır. Bu özelliklerinden bir tanesi arka ayaklarında kurt tırnağı dediğimiz çift tırnak olmasıdır.Kurtboğan kangallar yavruyken kesinlikle bağda bağlanmamalı küçük yaşta sürüye gitmesi faydalıdır. Ayakları doğa uyumlu olması içi sürüye götürmekte fayda vardır.

Kangal köpekleri kurt boğarken dişi kangal olması sürüde erkek kangalların işini daha kolaylaştıracaktır. Dişi kangalın görevi kurdun önünü kesmek ve yakalamaktır. Dişi kangallar erkek kangallardan daha hızlı koşuyor hızlı koştukları için ilk dişiler kurdu yakalıyor.Her kangal cesaret edipte kurtla boğuşmaz hatta her kangal köpeği de kurtlara yetişemez kurtlarla savaşan kangallar hem cesaretli hemde fizikleri düzgün köpeklerdir. Kurt boğan kangal köpeği çok fazla kilolu olmaz.