Yavru Kangal Seçimi
logo

Sivas Altınyayla’da doğdum ve kangal merakım 16 yaşımda başlamıştır. Koyun sürülerimiz kurtlar tarafından kapılmaktaydı. 3 yavru kangal aldıktan sonra onların eğitilmesi ve sürünün içinde kurtları ve sürüyü tanıması çok önemliydi. Kangalın ırkından gelen sürü sevdası alışmalarında çok büyük önlem taşımaktadır ve bu kangal köpeklerinin eğitilmesinde çok büyük başarılar elde ettim ve bu kangal sevdam çok hızlı bir şekilde hayatımı etkiledi. Sonrasında çiftlik açmaya karar verdim ve siz kangal sevenlerine tanıtmak için çalıştım.

İletişim Bilgilerimiz

0545 327 48 87

0545 327 48 87

haskangallar@gmail.com

haskangallar@gmail.com

Kangal Üretim Çiftliği Altınyayla / Sivas

Pzt - Pzr, 08:00 - 22:00Yavru Kangal Seçimi

Yavru Kangal Seçimi

Yavru kangal seçimi yapmadan önce kangal yavrusunun anne ve babaya bakılarak seçim yapılmalıdır.

İlk ilk önce kangal yavrusu edinmeden önce kangal yavrusunu hangi amaçlı aldığınıza karar vermelisiniz. Kangal çoban köpeği, bekçi köpeği, yada ailenize bir dost olarak mı almak istiyorsunuz. Bunun için gerekli bilgileri sizlere açıkladım arkadaşlar aşağıdan gerekli bilgileri okuyabilirsiniz.

Yavru seçimi yapmadan önce alacağınız kangal yavrusunun sağlıklı ve diri olması oldukça önemlidir. Yavru kangalların saflığını kulaklarından ayak bileklerinde ve çene yapısından anlayabilirsiniz. Verdiğimiz örneklere bakarak kangal yavrusu seçimi yapabilirsiniz. Kangal yavrularının bilekleri daha kalın ve tavşan ayaklı olmasına dikkat edilmeli bunun yanı sıra burnunun sivri olmaması lazım yani kut burun olması lazım kulakları ise kafasına yapışık ve uzun olmalıdır. Zamanında aşıları yapılmış ve veteriner hekim tarafından karnesi hazırlanmış olmalıdır.

Kangal çoban köpeği almak istiyorsanız ilk etapta alacağınız kangal yavrusunun anne ve babasının kurtçul bir ırka sahip olup olmadığını öğrenmelisiniz. Eğer kangal yavrusunun anne ve bası kurtçulsa daha önce sürüye gitmiş  ve başarılı olması lazım çoban köpekleri genelde karabaş yüzü maskeli köpekler daha çok tercih edilmelidir. Bunun sebebi daha çok kurtçul oldukları içindir.

Eğer ailenize bir dost olarak bir kangal yavrusu almak istiyorsanız bu tercihi kangalın boz cinsi, yani boz karabaş kangal yavrusu edinmelisiniz. Çünkü kangalın boz cinsi insanlarla daha çok uyum sağlayan ve insanlara karşı zararsız olan cinstendir. Boz kangal yavruları kuyrukları genelde simit kuyruk olur ve saha çok sevimli ve gösterişlidirler. Bir şehir mezkezin de yani elinize alıp gezdirmek istediğiniz köpek cinsi kangalın boz simit kuyruk kafa yapısı karabaş köpekler tercih edilmektedir. Bu beyaz kangal yavruları çok sevimliliğidir.

Bekçi köpeği almak istiyorsanız ilk öncelikle kangal yavrusunun nasıl yetiştirileceğini bilmelisiniz ve yetiştireceğiniz ortam çok önemlidir. İnsanlara karşı saldırgan bir kangal yavrusu almak istiyorsanız kırçil kangal köpekleri daha çok tercih edilmekte  bekçilik için  kangal yavrusunu insanlardan sosyal ortamlardan uzak tutarsanız daha çok etkili olacaktır kangal bekçilik için ve kangal yavru bir kişi tarafından yetiştirilirse daha çok insanlara karşı saldırgan olabilir.

Yavru Kangal almayı düşünüyorsanız yavru Kangal seçimi yapmadan önce bir kez daha düşünmelisiniz çünkü alacağınız yavru kangal sizinle uzun yıllar birlikte yaşayacaktır. Yavru Kangal seçiminden önce yavruların beslenmesi ve bakımı gibi konularda bilgilenmeniz gerekmektedir. Yavru Kangal seçiminde ne için alacağınız hangi alanda kullanacağınız çok önemlidir. Yavru Kangal seçimi sürü,  koruma, bekçi ya da ailenize bir dost olması açısından önemlidir. Buna karar verdikten sonra alacağınız yavru Kangal seçiminde anne ve baba karakteri çok önemlidir. Korkmazbey Çiftliğinden Kangal köpeği temin edebilirsiniz. Dilerseniz Kangal köpekleri hakkında bilgi alabilirsiniz. İletişim bilgilerimiz sitemizde mevcuttur.